sobota, 11 listopada 2017

Jesienna inspiracja od Mady dla sklepu "Farby i Kredki"

Witajcie,
Tym razem zabiorę Was na spacer w deszczu, będziemy przemykać między kroplami, chlapać w kałużach kaloszami, zbierać ostatnie jesienne liście i... wspomnienia, które będzie można schować w pudełku, które dla Was przygotowałam.
Do zrobienia pudełka potrzebne nam będą:
pudełko, kolorowy papier, okienko może być tekturowe, kawałek foli- szybka okienka, stempel z dziewczynką, klej, promarkery (kolory: alomond O819, blush O729, pastel pink R738, grass G457,  pine G635,  pear green Y635, walnut O124, raw sienna O646), brązowy, zielony i złoty tusz, pisak perłowy- czekolada, brokat, zielona metaliczna farbka, stemple z napisami, woskowa pasta w kolorze złotym, nożyczki.
Brzegi tekturowego pudełka tuszujemy tuszem w kolorze brązowym, oklejamy kolorowym papierem, brzegi pudełka ozdabiamy szablonami, stemplami.
Wieczko oklejamy kilkoma warstwami kolorowych papierów, górnej warstwie możemy nadać fakturę za pomocą szablonu do wytłaczania papieru, całość tuszujemy tuszami, możemy użyć farby metalicznej. Do wykonania okienka wykorzystujemy gotową tekturkę albo wykrojnik, do wewnętrznej strony przyklejamy folię i ozdabiamy według uznania i pomysłu. Do wykonania drzewka wykorzystujemy pisak perłowy - czekolada, na papierze rysujemy pisakiem drzewko i pozostawiamy do wyschnięcia (kiedy trochę przeschnie rysujemy po nim wykałaczką aby nadać mu fakturę), następnie wycinamy, przecieramy odrobiną zielonej farby i przyklejamy na wieczku, kiedy okaże się, że mamy np. za mało gałązek możemy dorysować je już po przyklejeniu.
Dziewczynkę stemplujemy na papierze, wycinamy i kolorujemy promarkerami.
Liście wycinamy z gotowego wzoru, albo stemplujemy i kolorujemy.
Kiedy już wszystko nakleimy, całość pokrywamy kropelkami glossy accents, aby uzyskać wrażenie deszczu, na koniec jeszcze trochę brokatu i pasty woskowej do nadania blasku i gotowe.

Materiały użyte ze sklepu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Świąteczny prezent od Sklepu Farby i Kredki - inspiracja od Magdaleny Radzimowskiej (Mady)

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku” Mimo, że do Świąt zostało już niewiele czas...